A Drónok mezőgazdaságban való alkalmazásával nem csak gazdasági növekedés érhető el, hanem használatuk nagyban támogatja az Integrált növényvédelem irányát (43/2010. (iv. 23.) fvm rendelet).
A Drónjainkon elhelyezett Multispektrális kamerákkal történő felméréseinket követően a fotogrammetria segítségével, döntéshozatali adatokat (pl.: NDVI, GNDVI, NDRE, LCI, OSAVI indexek Vadkár meghatározás) szolgáltatunk a megfelelés racionalizálása, a mezőgazdasági növényvédelem és precíziós gazdálkodás területén.
Ezek az adatok képesek megmutatni pl. a növényzet klorofil, cukor tartalmát víz, ill. tápanyaghiányosságát, továbbá stressz szintjét, a talajviszonyok növényzetre gyakorolt hatásának képét stb.
Az adatfeldolgozásainkat követően az eredményeket, precíziós térkép formájában erre alkalmas földi gépekbe, de természetesen Drónjainkba is fel tudjuk tölteni és célzottan, csak a kezelendő területre kerül kezelésre, így a növénykultúra stresszintje, jelentősen csökken, mely csökkenés már számokban is szemmel jól látható pozitív összegként jelenik meg a gazdálkodóknál.
Növényvédelmi Drónnal történő kijuttatás költségcsökkentő tényezői közé tartozik többek között a zéró taposási kár, akár 90% os vízmegtakarítás, 10-15% al több terméshozam, duplaporlasztással történő kijuttatás, mely magasabb (szártő, levélfonák is) fedettséget biztosít, mint a földi gépek esetén, nehezen megközelíthető területek esetében is elvégezhető a kezelés, precíziós térkép alapján foltkezelés stb.